Buty Escott

Zakłady Produkcji Skórzanej "ESCOTT" S.A. w CHEŁMIE

Tradycje przemysłu skórzanego w Chełmie sięgają roku 1969, kiedy to w ówczesnym Ministerstwie Przemysłu Lekkiego zapadła decyzja zatwierdzająca plan budowy fabryki obuwia znanej pod nazwą Chełmskich Zakładów Obuwia. Pełną moc produkcyjną ChZO osiągnęły w lipcu 1974 roku. Od momentu uruchomienia produkcji, aż do chwili likwidacji Zakładów wyprodukowano łącznie ponad 80 mln par obuwia. 

Zakłady Produkcji Skórzanej "ESCOTT" S.A. powstały w roku 1995 i bazują na tradycjach przemysłu obuwniczego i skórzanego oraz wykwalifikowanej kadrze byłych Chełmskich Zakładów Obuwia. Firma nasza specjalizuje się w produkcji obuwia męskiego, damskiego i młodzieżowego, a sprzedaż obejmuje obuwie całoroczne, letnie i zimowe, produkowane wyłącznie ze skór naturalnych w oparciu o najnowsze technologie z uwzględnieniem światowych tendencji w modzie. W 1998 r. uruchomiono Zakład nr 2 w Skarżysku Kamiennej specjalizujący się w produkcji obuwia dziecięcego.

Obuwie ze znakiem ESCOTT znane jest w kraju i za granicą dzięki wysokiej jakości produkowanych wyrobów. Buty nasze były eksportowane głównie na rynki wschodnie, tj. do Rosji i krajów byłego WNP, ale także do Niemiec, Czech, na Słowację oraz do Danii, Kanady i Australii. 

Możliwość zaoferowania rozwiązań wykorzystujących najnowocześniejsze, innowacyjne technologie, współpraca z licznymi, dobranymi partnerami handlowymi, cenionymi w kraju i za granicą producentami spodów, dodatków i skór, a także własne biuro projektowo-konstrukcyjne oraz kadra wykwalifikowanych pracowników pozwala nam na projektowanie nowych wzorów obuwia według aktualnych wymagań rynku i najnowszych trendów w branży obuwniczej oraz przyczynia się do osiągania sukcesów rynkowych. 

Firma nasza jest zdobywcą wielu nagród i wyróżnień na targach branżowych w Polsce, m.in. "Złotego Buta" w kategorii obuwie męskie w I Edycji Targów "Obuwie-Skóra 2000" w Łodzi oraz nagrody "Złota Skóra - Złoty But" w kategorii kreacje w II Edycji tychże targów. Jesteśmy również uczestnikami targów i pokazów branżowych w Poznaniu, Moskwie, Kijowie, Brnie i Dusseldorfie. 

W czerwcu 2001r. Zakłady Produkcji Skórzanej "ESCOTT" S.A. zostały jednym z założycieli Akademii Marek, prestiżowego klubu skupiającego liderów polskiej gospodarki, których produkty cieszą się dobrą reputacją i renomą oraz uznawane są za wyroby markowe. Status założyciela Akademii Marek związany był również z uzyskaniem nominacji Ministra Gospodarki i Krajowej Izby Gospodarczej. 

ZPS "ESCOTT" S.A. są także aktywnym członkiem w życiu społeczności lokalnej wspierając akcje charytatywne oraz przedsięwzięcia kulturalne i edukacyjne.